Działki budowlane i inwestycyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg działek dla osób prywatnych - idealnych na budowę domu jednorodzinnego oraz dla inwestorów, dla których przedstawiamy gotowy plan inwestycyjny. Wiemy, co jest ważne dla obydwu grup osób, więc przykładamy szczególną uwagę do jakości obsługi. Sprzedaż każdej z działek dla osób prywatnych jest nadzorowana przez pośrednika przypisanego do danego regionu. W przypadku ofert inwestycyjnych ich obrotem zajmuje się pośrednik ze specjalizacją PFRN (te uprawnienia posiada tylko 50 osób w całej Polsce).

Działki na budowę domu

Chcesz zamieszkać w okolicy otoczonej lasem lub zabudową rezydencjonalną?! A może poszukujesz działki w konkretnej lokalizacji? Posiadamy działki pod Warszawą – idealne pod budowę. We współpracy z naszym architektem mogą Państwo również skonsultować możliwość wybudowania danego projektu na danej działce. Dotyczy to działek budowlanych, które objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP).

Działki inwestycyjne

Szukasz działki pod budowę konkretnego budynku? A może myślisz o odpowiednim zainwestowaniu środków? Dla inwestorów posiadamy atrakcyjne inwestycyjnie działki w całej Polsce. Pod budowę pensjonatów, centrów logistycznych, osiedli mieszkaniowych oraz wielu innych pomysłów. Posiadamy szeroką bazę ofert – część z nich to oferty off-market z uwagi na swoją atrakcyjność.

Działka | Izabelin | W pełni uzbrojona

 Nieruchomość: działka (budowlana)
 Lokalizacja: Izabelin B
 Powierzchnia: 2393 m²
 Cena: 2 750 000 zł

Do sprzedania działka budowlana w Hornówku

 Nieruchomość: działka (budowlana)
 Lokalizacja: Izabelin
 Powierzchnia: 2000 m²
 Cena: 1 300 000 zł

Super oferta!

 Nieruchomość: działka (mieszkaniowa)
 Lokalizacja: Pruszków
 Powierzchnia: 1650 m²
 Cena: 574 200 zł

Działka blisko Warszawy na dom całoroczny

 Nieruchomość: działka (rolna)
 Lokalizacja: Czeczotki
 Powierzchnia: 1241 m²
 Cena: 180 000 zł

Działka 3000 m2 Kępa Kiełpińska

 Nieruchomość: działka (budowlana)
 Lokalizacja: Kępa Kiełpińska
 Powierzchnia: 3000 m²
 Cena: 540 000 zł

Dom Tuż przy Granicy Kampinosu (KPN)? Tak!

 Nieruchomość: działka (rolna)
 Lokalizacja: Kampinos
 Powierzchnia: 11751 m²
 Cena: 1 790 000 zł
JAK SZYBKO KUPIĆ DZIAŁKĘ?

Formalno-prawne warunki zakupu działki

W przypadku niektórych działek wymagana będzie zgoda odpowiednich instytucji na ewentualną sprzedaż działki. W innych przypadkach może pojawić się konieczność zawarcia umowy warunkowej, ponieważ nieruchomość może być objęta prawem pierwokupu.
 • Działki rolne – W tym przypadku w zależności od wielkości działki prawo pierwokupu lub specjalne zezwolenie wymagane jest od KOWR – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • Działki leśne – Działki oznaczone w miejscowym planie jako leśne są objęte prawem pierwokupu przez Lasy Państwowe


 • Jakie dokumenty do sprzedaży działki?

  Podstawa nabycia
  Dokumenty, które stwierdzają, jak nieruchomość weszła w Państwa posiadanie oraz dokumenty z tego wynikające. Mogą to być umowa sprzedaży lub akt poświadczenia dziedziczenia.

  Wypis i wyrys z rejestru gruntów
  Zawiera informację o lokalizacji, numerze działki oraz jej dokładnym adresie. W celu jego otrzymania należy udać się do urzędu powiatowego dla danej nieruchomości.

  Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  Dokument, który uzyskamy z urzędu gminy. Informuje nas o tym, na jakie cele przeznaczony jest grunt. W przypadku brak miejscowego planu należy pobrać z gminy zaświadczenie o jego braku.

  Zaświadczenie o lasach
  Formalnie zaświadczenie o objęciu działek uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją, o której mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o lasach. Mówiąc prościej, nieruchomość może znajdować się na obszarze leśnym i w pewnych przypadkach wymagane są dodatkowe formalności, o których na podstawie zaświadczenia zostaniemy poinformowani.

  Zaświadczenia dotyczące położenia na obszarze rewitalizacji
  Na obszarze każdej gminy może istnieć teren, który objęty jest rewitalizacją. W przypadku zlokalizowania nieruchomości w takiej strefie gmina ma prawo pierwokupu takiej nieruchomości. Oczywiście, powyższa lista to zbiór najczęściej wymaganych dokumentów przy umowie sprzedaży. Pełna lista dokumentów jest sporządzana w odniesieniu do konkretnej nieruchomości i jej stanu prawnego. Jako doświadczeni pośrednicy pomagamy Państwu w załatwieniu wszystkich formalności do sprzedaży lub sprawdzenia przed zakupem.

  Po zakupie działki pomożemy kompleksowo

  Będziesz potrzebował ekipy budowlanej i projektu – dla nas to żaden problem. Współpracujemy z wieloma firmami, które pomogą Ci zrealizować swoje plany na zakupionej działce. Zapytaj swojego pośrednika nieruchomości o współpracujące z Wymarzonym Kwadratem firmy. Część z nich możesz również znaleźć na naszej stronie.

  Działki inwestycyjne

  Dużą część sprzedaży działek stanowią działki dla osób prywatnych. Jednak to nie wszystko, czym zajmuje się w tym obszarze nasze biuro nieruchomości! Dodatkowo, w naszych działaniach skupiamy się również wokół działek inwestycyjnych. Pomożemy przeprowadzić transakcję również przy następujących gruntach:
 • Nieruchomości dla dewelopera – pod zabudowę jedno lub wielorodzinną,
 • Działki blisko głównych tras pod budowę stacji paliw, restauracji na trasie,
 • W atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach np. pod centra logistyczne lub centra handlowe,
 • W atrakcyjnych turystycznie rejonach – idealne nieruchomości pod budowę hoteli, aparthoteli lub pensjonatów,
 • Działki pod konkretne biznesy np. sale weselne, salony samochodowe,
 • Działki produkcyjne i przemysłowe,

 • Naszym klientom sprzedającym pomagamy przygotwać „gotowy plan strategi rozwoju działki”, który uwzglądnia miejscowy plan zagospodarowania przestrznnego oraz aspekty biznesowe. Pozwala to na ukazanie całego potencjału działki inwestycyjnej. Dla tego typu działek sprzedający często przygotowują również projekt lub nawet występują o pozwolenie na budowę, co znacząco ułatwia cały proces inwestycyjny oraz kalkulacje dla przyszłego nabywcy.

  Jako doświadczeni pośrednicy wiemy, jak ważna jest kompletna dokumentacja (przygotowany plan zagospodarowania terenu – PZT, kalkulacja przygotowania przyłączy uzgodniona z odpowiednimi dostawcami lub na przykład analiza natężenia ruchu) i analiza działki. W tym celu już w początkowej fazie rozmów przygotowujemy dla Państwa kompleksowy raport o działce, który uwzględnia analizę gruntu, zalesienie i ponad 150 innych czynników, które są istotne przy zakupie gruntu na inwestycję.

  Pośrednik od sprzedaży gruntów

  Tematem działek inwestycyjnych zajmuje się nasz pośrednik Michał Lisicki, który jest specjalistą Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości specjalista PFRN w zakresie obrotu gruntami inwestycyjnymi. Warto nadmienić, że w całej Polsce jest mniej niż 50 pośredników z takimi uprawnieniami.

  Współpracujemy z sieciami handlowymi

  Reprezentujesz podmiot lub firmę, która aktywnie poszukuje gruntów w całej Polsce na rozwój swojej sieci sprzedaży? A może szukasz pomysłu na kolejny biznes i nie wiesz od czego zacząć? Z Wymarzonony Kwadrat możesz być pewien, że zyskasz solidnego partnera w nieruchomościach. Znajdziemy dla Ciebie lub Twojej firmy odpowiednią nieruchomość gruntową. Następnie, przeprowadzimy Państwa przez cały proces inwestycyjny, abyśmy na koniec transakcji zaczynali planować kolejną.

  A może szukasz działki na Mazurach?

  Marzy Ci się drugi dom, w którym możesz wypocząć latem? A może jesteś fanem wędkowania, żeglarstwa lub długich spacerów po mazurskich lasach? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Dodatkowy relaks oraz inwestycja ze sprawdzonym biurem nieruchomości. Brzmi ciekawie? Przekonaj się sam!

  Jedną z bardzo ciekawych opcji ulokowania kapitału są działki inwestycyjne na Mazurach. Wymarzony Kwadrat pośredniczy w sprzedaży działek w osadach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Założenie jest bardzo proste: działka ze stanu podobnego do rynku pierwotnego staje się działką, która jest w pełni gotowa do sprzedaży. Posiada media, znajduje się na terenie zamkniętego terenu, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie często znajduje się plaża oraz boiska sportowe do wyłącznego korzystania przez właścicieli działek w danym obszarze. Lokalizacja terenów do ulokowania kapitału również została wybrana w bardzo przemyślany sposób. Są to przede wszystkim obszary rozwijające się w Polsce (tuż przy nowopowstałych trasach) lub regiony atrakcyjne turystycznie (np. szlak Wielkich Jezior Mazurskich). Posiadamy również działki z linią brzegową. Więcej możesz przeczytać TUTAJ