Kupno mieszkania jeszcze nigdy nie było tak proste


Chcą Państwo kupić nowoczesne mieszkanie lub apartament w atrakcyjnej lokalizacji? - Wymarzony Kwadrat pomoże w zakupie nieruchomości. Posiadamy mieszkania i apartamenty od prywatnych właścicieli (rynek wtórny) oraz od deweloperów (rynek pierwotny). Zadbaj o odpowiedni wybór mieszkania i poznaj również naszą ofertę off-market, abyś miał dostęp do wszystkich ofert.

Nasi pośrednicy codziennie śledzą rynek i sprawdzają nowe oferty mieszkań w Warszawie i jej bezpośrednich okolicach. Tworzymy również profil każdego naszego klienta, co pozwala na dokładną analizę potrzeb i oczekiwań. Nie wahaj się i znajdź z nami swój Wymarzony Kwadrat.

Cicha bezpieczna okolica Wawra

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa
 Powierzchnia: 76 m²
 Cena: 769 781 zł

Inwestycja na Helu

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Hel
 Powierzchnia: 70 m²
 Cena: 1 344 470 zł

Do Warszawy w kilka minut

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Pruszków
 Powierzchnia: 69 m²
 Cena: 637 048 zł

Super oferta!

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Mokotów
 Powierzchnia: 142 m²
 Cena: 3 292 890 zł

Nowa inwestycja na Bemowie

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Bemowo
 Powierzchnia: 70 m²
 Cena: 1 045 762 zł

Wyjątkowo ekskluzywne mieszkanie na Mokotowie

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Mokotów
 Powierzchnia: 141 m²
 Cena: 4 141 210 zł

Stare Bielany olśniewają

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Bielany
 Powierzchnia: 81 m²
 Cena: 1 462 600 zł

Bielany blisko lasu, spokojne osiedle

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Bielany
 Powierzchnia: 68 m²
 Cena: 772 570 zł

Dywizjonu 303 piękny apartament BEMOWO

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Bemowo
 Powierzchnia: 81 m²
 Cena: 1 325 000 zł

Apartamentowiec z pięknym widokiem ✅

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Wola
 Powierzchnia: 33 m²
 Cena: 848 000 zł

Apartament blisko Metra

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Bielany Kaliszówka
 Powierzchnia: 83 m²
 Cena: 1 970 000 zł

Metro ~ 3 pok. z ogródkiem~Balkon~Cicho~2,75 H

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Stare Bielany
 Powierzchnia: 66 m²
 Cena: 1 045 000 zł

Mieszkanie blisko Parku - Twoja oaza w mieście

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Wola
 Powierzchnia: 50 m²
 Cena: 795 000 zł

Nowa Inwestycja, winda, miejsce postojowe, komórka

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Białołęka Choszczówka
 Powierzchnia: 97 m²
 Cena: 1 158 000 zł

Nowa Inwestycja, winda, miejsce postojowe, komórka

 Nieruchomość: mieszkanie
 Lokalizacja: Warszawa Białołęka Choszczówka
 Powierzchnia: 70 m²
 Cena: 834 000 zł

Nieruchomości północ i zachód Warszawy

W obrocie nieruchomościami nasi pośrednicy najczęściej zajmują się mieszkaniami. Specjalizujemy się w obszarach północno-zachodniej Warszawy oraz jej bezpośrednich okolicach. Bemowo, Wola, Ursus i Bielany to zdecydowanie nasze dzielnice. Specjalizujemy się również w obrocie mieszkaniami w Pruszkowie, Ożarowie Mazowieckim oraz Łomiankach. Oczywiście, pomożemy w całej Warszawie i w miejscowościach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Wybierz lub znajdź swoje wymarzone mieszkanie razem z Wymarzony Kwadrat. Decydując się na kupno mieszkania warto mieć obok siebie osobę, która kompleksowo pomoże w przeprowadzeniu całej transakcji. Każdy z naszych licencjonowanych pośredników pomoże:
 • Znaleźć wymarzoną nieruchomość

 • Uzyskać najelpszą ofertę z banku - we współpracy z doradcą kredytowym

 • Zaranżować mieszkanie - przy współpracy z projektantem wnętrz

 • Przeprowadzeniu przez wszystkie formalności - współpracujemy z notariuszami oraz prawnikami

 • Załatwić również inspekcję lokalu kamerą termowizyjną oraz pomóc w wielu innych aspektach związanych z nieruchomościami - we współpracy ze specjalistą od odbioru lokali • Nieruchomości na sprzedaż

  Nowoczesne apartamenty
  Zamieszkaj w nowoczesnym budynku z dostępem do najpotrzebniejszych usług w bezpośredniej okolicy. Cenisz sobie świetną lokalizację i nowoczesną architekturę budynku – tutaj masz to zagwarantowane. Nowe budownictwo to również poczucie bezpieczeństwa dla domowników. Wiele z nowoczesnych apartamentowców posiada całodobową ochronę oraz monitoring na terenie całego osiedla.

  Mieszkania w kamienicy
  W ciągu ostatnich lat mieszkania w kamienicy przeżywają drugą młodość. Wiele osób decyduje się na zakup kamienic z uwagi na ich niepowtarzalny styl i klimat. Najczęściej ich atutem jest również lokalizacja, co sprawia, że zakup mieszkania w kamienicy jest świetnym połączeniem nowoczesności z historią.


  Mieszkania przy metrze
  Jako agencja nieruchomości, która specjalizuje się w północno-zachodniej części Warszawy stawiamy na Bielany, Bemowo i Wolę. Mieszkanie na Bemowie to naszym zdaniem najlepszy wybór. Budowane stacje metra pozwolą na szybki dojazd do centrum, a po oddaniu ich do użytku wartość nieruchomości może znacząco wzrosnąć. Już teraz można zaobserwować trend, w którym pierwsze bloki przy ul. Lazurowej są sprzedawane na rynku wtórnym z dużym zyskiem. Również deweloperzy dalej intensywnie zabudowywują te rejony.

  Tanie mieszkania
  Szukasz mieszkania w rozsądnych pieniądzach i nie chcesz przepłacać? Polecamy zakup mieszkania w dzielnicach ościennych (tzw. sypialniach) lub w którejś z podwarszawskich miejscowości – Łomianki, Pruszków, Piastów, Ożarów Mazowiecki.

  Dodatkowo, zajmujemy się również nieruchomościami inwestycyjnymi. Wśród naszych kwadratowych nieruchomości znajdziesz z całą pewnością: lokale usługowe, aparthotele, działki pod budowę hal magazynowych, stacji paliw oraz wszystkie nieruchomości, które opłaca się nabyć lub po prostu zgadzają się w excelu.

  Zakup mieszkania a rodzaj prawa do nieruchomości

  Zdarza się, że aspekty prawne uniemożliwiają kupno nieruchomości. W związku z tym, warto przeanalizować każdy scenariuszW przypadku mieszkań wyróżniamy 3 rodzaje sytuacji:

  Mieszkania własnościowe
  Najpowszechniejsze prawo do nieruchomości – własność. Tego typu mieszkania posiadają księgę wieczystą i są najsilniejszym prawem.

  Jest to już standard, a pozostałe prawa do nieruchomości najczęściej pochodzą z lat 60 i 70. Z własością do nieruchomości mogą być również związane inne prawa np. udział we własności gruntu, na którym znajduje się nieruchomość. Mieszkanie tego typu oczywiście można kredytować.
  Spółdzielcze-własnościowe z księgą wieczystą
  Wiele osób zastanawia się, czy tego typu nieruchomość można kupić w kredycie hipotecznym?! Odpowiadamy: Spółdzielcze-własnościowe prawo do lokalu można kredytować. Przy sprzedaży wymagane jest zaświadczenie ze spółdzielni o prawie do tego lokalu.
  Po zawarciu tranaskcji można również (w przypadku posadowienia gruntu na uregulowanych gruntach) wyodrębnić nieruchomość i przekształcić to prawo we własność.
  Spółdzielcze-własnościowe bez KW
  Tutaj sytuacja jest już bardziej złożona. Wszystko zależy od gruntów, na których znajduje się budynek. Jeśli położony jest na gruntach nieuregulowanych to mieszkanie można kupić tylko za gotówkę. Jeśli grunt znajduje się na obszarze gruntów uregulowanych to istenieje możliwość założenia księgi wieczystej, aby bank posiadał swoje zabezpiecznie na księdze wieczystej


  Mieszkanie bez podatku PCC
  Od września 2023 roku nie musisz płacić podatku od czynności cywilno-prawnych na zakup swojego pierwszego mieszkania. Jeśli nie posiadał_ś i nie posiadasz żadnej innej nieruchomości to możesz oszczędzić 2% wartości nieruchomości.

  Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania ?

  Liczba pokoi
  Najwążniejszym czynnikiem zakupu mieszkania jest wybór odpowiedniej ilości pokoi dla domowników. Radzimy dokładnie to zaplanować. Masz rodzinę 2+1 - polecamy 4 pokoje (salon, sypialnię, pokój dla dziecka i gabinet do pracy). A może jesteś singlem i nie pracujesz zdalenie? - Najlepsza będzie kawalerka lub mieszkanie 2 pokojowe.

  Strony świata
  Lubisz doświetlone i jasne mieszkanie? - Wybierz mieszkanie z ekspozycją południową lub zachodnią. A może wolisz budzić się wraz ze wschodem słońca? - w takiej sytuacji wybierz sypialnie z ekspozycją wschodnią. Naszym klientom szczególnie polecamy mieszkania dwustronne (północ - południe lub wschód - zachód), które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza.

  Lokalizacja i najbliższe otoczenie nieruchomości
  To, co najbardziej potrzebujesz powinno znaleźć się w najbliższej okolicy. W wielu sytuacjach spotykamy się, że nasi klienci chcą zamieszkać blisko swojej obecnej pracy. Rozumiemy to ale radzimy patrzeć na mieszkanie w dłuższej perspektywie.

  Styl i umeblowanie
  Warto podczas prezentacji zobaczyć styl mieszkania i ewentualnie ustalić ze Sprzedającym, które meble chce zostawić w mieszkaniu. Niepisaną praktyką rynkową jest pozostawianie w mieszkaniu wszystkich mebli w zabudowie.

  Termin oddania
  W przypadku zakupu mieszkań na rynku pierwotnym warto dopytać dewelopera o następujące terminy: planowaną datę zakończenia budowy, planowany termin przekazania kluczy do lokalu (będzie to również moment odbioru technicznego) oraz planowaną datę podpisania aktu notarialnego, przenoszącego własność lokalu.