Dzisiaj podpowiadamy: Jak kupić mieszkanie na rynku pierwotnym? Co trzeba wiedzieć i gdzie uważać?
Skąd mam pewność, że deweloper nie splajtuje?
Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym wszystkie płatności będą realizowane transzami. Oznacza to, że będziemy płacić zgodnie z postępem prac dewelopera. Jeżeli deweloper nie będzie budował, my nie mamy obowiązku płacić mu kolejnych transzy. Harmonogram płatności otrzymujemy na początku.
Kolejną istotną sprawą jest fakt, że u większości deweloperów nie wpłacamy pieniędzy na ich konto lecz na rachunek powierniczy prowadzony przez bank. Istotnym momentem jest podpisanie Umowy Deweloperskiej, która pozwala nam na szereg praw, związanych z Ustawą Deweloperską.
Deweloper nie wykonał czegoś solidnie?
U pewnych deweloperów standard wykończenia może być niższy i mogą występować wady techniczne. Przed decyzją o zakupie warto poczytać opinie o deweloperze. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: O DEWELOPERACH. Znajdą na niej Państwo opinie oraz sytuacje finansową deweloperów. Zachęcamy Państwa do skorzystania z pomocy fachowca przy odbiorze technicznym.
W przypadku uchybień deweloper ma 45 dni na wykonanie zgłoszonych poprawek.
Czy warto korzystać z pomocy pośrednika?
Większość pośredników na rynku pierwotnym (w tym Wymarzony Kwadrat) nie pobiera żadnej prowizji od klienta. Swoje wynagrodzenie otrzymują od dewelopera. Na rynku wtórnym klient kupujący musi zapłacić około 2% netto od wartości transakcji.
NA KONIEC MAŁA ŚCIĄGA DLA KUPUJĄCYCH NA RYNKU PIERWOTNYM