Wiele osób przy zakupie mieszkania często zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj kuchni wybrać.  Oddzielona od salonu osobna kuchnia czy aneks połączony z salonem? Niezależnie, którą opcje Państwo preferują, opowiemy dzisiaj o plusach i minusach każdego rozwiązania. Niezdecydowanym podpowiemy, jakie pytania należy sobie zadać, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Co jest bardziej dostępne na rynku?

Wszystko zależy od rynku, na którym planują Państwa zakup mieszkania. Obecnie, w nowych inwestycjach zdecydowana większość mieszkań powstaje z aneksami kuchennymi. Nie oznacza to, że na rynku pierwotnym nie znajdziemy mieszkań z oddzielną kuchnią. Kilku deweloperów konkuruje na rynku mieszkania z oddzielnymi kuchniami, ponieważ wiedzą, że ich podaż na rynku jest mniejsza. Ogólnie mówiąc: Im starszy rok budowy, tym mniejsza szansa na znalezienie mieszkania z aneksem kuchennym. W mieszkaniach z wielkiej płyty lub ramie typu T mieszkanie z oddzielną kuchnią jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem.

Dla kogo mieszkania z osobną kuchnią?

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy mieszkania w nowym budownictwie mają częściej aneks kuchenny. Czy to oznacza, że oddzielna kuchnia wyszła z mody? ZDECYDOWANIE NIE! Mieszkanie z oddzielną kuchnią ma swoje zalety:

  • Możliwość innego wystroju kuchni niż salonu
  • Bałagan przy gotowaniu nie jest widoczny z salonu
  • Oddzielna kuchnia zawsze będzie bardziej widna i przede wszystkim obowiązkowo będzie miała okna
  • Dodatkowy „pokój”, który ma swoje funkcjonalności
  • Najczęściej większa przestrzeń kuchenna

A może jednak aneks?

To, co jest plusem jednego rozwiązania, jest minusem drugiego. Aneks kuchenny jest powierzchnią często mniejszą ale spełniająca swoje funkcje.  Warto dodać, że mieszkanie z aneksem to:

  • Większe optycznie przestrzenie
  • Zawsze można mieć kontakt z gośćmi w salonie (nie oddziela Was ściana)
  • Więcej możliwości wyboru mieszkań z rynku pierwotnego

Złoty środek – połowicznie wydzielona kuchnia

Wśród rozwiązań, które są często stosowane przez nabywców mieszkań istnieje możliwość połowicznego wydzielenia kuchni. W zależności od rozkładu mieszkania można wyburzyć część ściany lub postawić wyspę, która jest obecnie bardzo modna. W tym celu radzimy skorzystać z porady architekta wnętrz, który pomoże Państwu przearanżować mieszkanie w odpowiedni sposób.

 

Autor:

Michał Lisicki – pośrednik nieruchomości, pomaga w znalezieniu i sprzedaży nieruchomości. Założyciel marki Wymarzony Kwadrat. Szczególnie specjalizuje się w północnych częściach Warszawy: Bielany, Bemowo, Białołęka, Wola, Żoliborz. Zawsze dba o każdy detal, aby klient był zadowolony z mieszkania i dokonał świadomego wyboru.

pośrednik nieruchomości Michał Lisicki

 

Masz pytania? – Chętnie pomogę

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania o nieruchomościach.

Mail: m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl

 

 

ANEKS CZY ODDZIELNA KUCHNIA?

Dodaj komentarz