Na rynku istnieje wiele firm, które pomagają w zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Dzisiaj przedstawiamy aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając pośrednika lub agencję nieruchomości. 

Oto aspekty, na które należy zwrócić uwagę:

 1. OC Pośrednika

  Każdy pośrednik zobowiązany (obowiązek ustawowy) jest do posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej – OC Pośrednika Nieruchomości, która chroni każdą ze stron umowy. Dla Państwa to gwarancja i bezpieczeństwo, a dla ochrona prawna w przypadku rażących zaniedbań. Oczywiście, każdą nieruchomość dokładnie sprawdzamy i nigdy nie zdażyło się, abyśmy byli zmuszeni do uruchamiania polisy. Dodatkowo, jako nasi klienci mają Państwo prawo wglądu do polisy.

  Według rozporządzenia minimalna wymagna obecnie kwota ubezpieczenia to 25 tyś. EURO. Oczywiście, jest ona uruchamiana w wyjątkowych sytuacjach.

 2. Wiedza

  Kolejnym aspektem jest wiedza i doświadczenie na rynku. Jest to naszym zdaniem największa broń pośrednika. Warto nadmienić, że rynek jest bardzo rozległy i każdy z pośredników specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Naszą specjalnością jest wsparcie Państwa przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości na cele mieszkalne w północnych częściach Warszawy. Oczywiście, nie oznacza to, że nie działamy również na południu Warszawy. Naszym obszarem działaności jest cała Warszawa i jej okolice.

  Polecamy zawsze wybrać pośrednika, który specjalizuje się w sprzedaży konkretnych nieruchomości lub działa w konkretnym obszarze.  Sprawia to, że są Państwo w dobrych rękach!

  Co należy zrobić, aby sprawdzić pośrednika i jego wiedzę:
  – Warto zadać ogólne pytanie o całej transakcji
  – Spytać, jakie mieszkania sprzedał w danej okolicy
  – Spytać, jakie ma doświadczenie lub referencję

 3. Klienci z polecenia

  Każdy z nas wie, jak ciężko znaleźć  dobrego specjalistę. Z pomocą przychodzą nam rodzina i znajomi. Mogą oni znać lub w przeszłości skorzystać z usług dobrego agenta lub pośrednika i być naprawdę zadowoleni z jego usług. W związku z tym, Wymarzony Kwadrat stawia na świadczenie usług pośrednictwa na wysokim poziomie. To sprawia, że większość naszych klientów pochodzi z poleceń. Jest to dla nas najwyższa forma wyróżnienia, ponieważ wiemy, że dobrze wykonujemy swoją pracę.

  Nasza rada: Zapytaj znajomych lub rodziny, czy mają jakiegoś sprawdzonego agenta nieruchomości, którego mogą z dużą pewnością polecić. Gwarantujemy, że realizując transakcję z pomocą agencji nieruchomości, pośrednik będzie długo pamiętany.

 4. Przynależność do stowarzyszeń

  Istnieje kilka stowarzyszeń, do których może należeć pośrednik nieruchomości. Członkostwo w nich pozwala na dodatkowe szkolenia, możliwość współpracy z innymi agentami. Przykładami stowarzyszeń są: Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Członkostwo w takich organizacjach daje wiele znajomości oraz możliwość wymiany ofert między współpracującymi agentami. Pozwala to na szybszą sprzedaż, ponieważ razem mamy dostęp do większej liczby klientów.

 5. Jasne przejrzyste zasady współpracy

  – Szybko dostępne wzory umów wraz z niezbędnymi załącznikami
  – Dokładne i zrozumiałe wyjasnienie zasad
  – Przejrzyste zasady przetwarzania danych

 6. Licencja PFRN

  Państwowa licencja dla pośredników nieruchomości wygasła wraz z deregulacją zawodów – 1 stycznia 2014 roku. Obecnie, każdy może zostać pośrednikiem nieruchomości – wystarczą chęci. Nowi i działający przed deregulacją pośrednicy mogą w dalszym ciągu wyrabiać licencję PFRN. W celu zdobycia licencji wystarczy ukończyć kurs oraz zdać odpowiedni egzamin. Wśród naszych pośredników licencję PFRN posiada Michał Lisicki (nr licencji: 26825).

  Wszystkich pośredników posiadających licencję można sprawdzić na stronie PFRN. Każdy z nich posiada specjalną wizytówkę, która opisuje działalność danego agenta.

 7. Rzetelni partnerzy + sieć kontaktów

  Wiele lat doświadczeń na rynku to również sprawdzeni, doświadczeni partnerzy pośrednika. Należą do nich: doradca kredytowy, architekt, specjalista od odbiorów technicznych, prawnik, księgowy itp. Wymarzony Kwadrat również posiada swoją rozległą sieć kontaktów i w łatwy sposób możemy wskazać osobę, która pomoże Państwu w konkretnym aspekcie zakupu nieruchomości.

Autor:

Michał Lisicki – pośrednik nieruchomości, założyciel marki Wymarzony Kwadrat, licencjonowany pośrednik PFRN (nr licencji: 26825). Jako pośrednik pomaga w znalezieniu i sprzedaży nieruchomości. Szczególnie specjalizuje się w północnych częściach Warszawy: Bielany, Bemowo, Białołęka, Wola, Żoliborz. Przy realizowanych transakcjach zawsze dba o każdy detal, aby klient był zadowolony z mieszkania i dokonał świadomego wyboru.

pośrednik nieruchomości Michał Lisicki

 

Masz pytania? – Chętnie pomogę

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania o nieruchomościach.

Mail: m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl
Tel: 511 388 223

 

 

Jak dobrze wybrać pośrednika lub agencję nieruchomości ?
Tagi:            

Dodaj komentarz