Kawalerki w Warszawie

Dzisiaj na tapetę bierzemy kawalerki! Czy warto w nie inwestować? Zachęcamy do czytania naszego artykułu.

W ostatnim czasie na rynku można było spotkać się z pojęciami mikroapartamentu, apartamentu inwestycyjnego, na które obowiązuje 23% Vat i nie można ich nabyć środkami z kredytu hipotecznego.

Kawalerki wg. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury muszą mieć minimum 25m2 powierzchni użytkowej. Ich dostępność na rynku jest niewielka, ponieważ sumarycznie kosztują najmniej. Biorąc pod uwagę cenę za metr to kawalerki wyceniane są najdrożej.

Układ mieszkań jest do siebie bardzo zbliżony. Szczególnie polecamy Państwu kawalerki na południową stronę świata, gdyż w tego typu mieszkaniach są najczęściej 1-2 okna, więc nasłonecznienie może być ograniczone.

Jakie strategie polecamy?
✓ Kup kawalerkę z rynku pierwotnego lub wtórnego i wynajmuj ją. Ceny najmu nie różnią się znacząco od mieszkań 2pokojowych
✓ Możesz również kupić mieszkanie od dewelopera na początkowym stadium budowy, wyposażyć je i odsprzedać z zyskiem
✓ Inną skuteczną metodą jest kupno większego mieszkania i podział na mniejsze kawalerki. Przy takiej strategii polecamy rozmowę z architektem (w celu opracowania podziału) oraz prawnikiem (aspekty związane z KW)

Naszym zdaniem w kawalerki inwestować warto. Pewność inwestycji i zasad zakupu, niska cena oraz łatwość znalezienia potencjalnych Najemców lub Kupujących sprawia, że taka strategia jest naprawdę opłacalna.

Kawalerkom przyznajemy ocenę 8/10. W naszej ofercie mamy kilka nowych inwestycji deweloperskich, w których są dostępne kawalerki w atrakcyjnych cenach.

#kawalerka #nieruchomość #najem #zakup #pierwotny #deweloper #wtórny

Kawalerki – Czy łatwo je dostać?
Tagi:            

Dodaj komentarz