Dzisiaj opowiemy Państwu, jak działa wiele agencji nieruchomości na rynku. Co może je wyróżniać i jakie usługi świadczą? Jak wybrać tą najlepszą?

1) Jakie usługi świadczy każda agencja nieruchomości?
Do najczęściej świadczonych usług należy zaliczyć transakcję zakupu oraz sprzedaży. Większość z biur zajmuje się również najmem. Rynek jest bardzo szeroki, więc można zajmować się wieloma produktami – od mieszkań, przez działki, po lokale usługowe i hale.

Jako marka Wymarzony Kwadrat zajmujemy się tylko transakcjami kupna i sprzedaży, ponieważ w tej usłudze chcemy być specjalistami. Dodatkowo, naszą innowacyjną usługą jest wsparcie inwestorów i proponowanie im wielu produktów inwestycyjnych.

2) Wyłączność lub brak wyłączności
Jak pokazują nasze statystyki klienci najczęściej korzystają z usług biura nieruchomości, jeśli chcą sprzedać swoją nieruchomość. Przy tej usłudze wiele osób zadaje sobie pytanie: Czy korzystać z usług wielu biur nieruchomości? Czy powierzyć wszystko jednej agencji? Zaraz rozwiążemy Państwa wątpliwości:

Zalety wyłączności:
– Biuro nieruchomości kompleksowo zajmie się Państwa nieruchomością – dla danej firmy podpisanie umowy na zasadach wyłączności to mniejsze ryzyko sprzedaży przez inną agencję
– To łatwy sposób na zwiększenie wartości nieruchomości – więcej działań marketingowych powoduje zwiększenie ceny transakcyjnej
– Łatwiejszy sposób dotarcia do większej liczby nieruchomości – pośrednicy na rynku nieruchomości współpracują ze sobą. Wszystkie umowy na zasadach wyłączności są przez nas dodawane do systemu MLS – Wymiany ofert między agencjami. Oznacza to, że Państwa oferta może być na stronach wielu biur nieruchomości.

Minusy wyłączności:
– Tylko jedna agencja nieruchomości sprzedaje Państwa mieszkanie, działkę lub dom
– W przypadku braku wyłączności wiele agencji pracuje na sukces sprzedaży.

W przypadku wyboru sposobu współpracy z agencją nieruchomości należy zastanowić się, co dla Państwa ma istotne znaczenie. Czas sprzedaży, czy jakość i wyższa kwota transakcji. Naszym zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy na zasadach wyłączności przez krótki okres czasu, aby zobaczyć, jak dana firma działa. Po tym okresie można dalej zdecydować, czy mamy zaufanie do firmy i decydujemy się na przedłużenie „wyłączności”.

Jako biuro nieruchomości naszym klientom oferujemy 3 pakiety. Pierwszy z nich bez klauzuli wyłączności, a pozostałe z tymi zasadami.
Więcej informacji możesz znaleźć tutaj: SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

3) Ile stron reprezentujemy?
W tym zakresie są 2 opcje. 1 opcja – reprezentowanie strony Kupującej i Sprzedającej. 2 opcja – reprezentowanie tylko jednej strony transakcji.
Oczywiście, pierwsza z opcji jest dużo bardziej korzystna finansowo dla biur nieruchomości, ponieważ pobierają oni prowizję od 2 osób. Druga opcja pozwala na lepsze reprezentowanie interesów klienta.

Autor:

Michał Lisicki – twórca marki Wymarzony Kwadrat, licencjonowany pośrednik PFRN (nr licencji: 26825). Na co dzień zajmuje się wsparciem klientów w zakupie oraz sprzedaży nieruchomości. Szczególnie specjalizuje się w północnych częściach Warszawy: Bielany, Bemowo, Białołęka, Wola, Żoliborz. Przy realizowanych transakcjach zawsze dbam o każdy detal, aby klient był zadowolony z mieszkania i dokonał świadomego wyboru. Jest również odpowiedzialny za rekrutację nowych pośredników.

Masz pytania? – Chętnie pomogę!

Zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania o nieruchomościach.

Mail: m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl

Jak działa biuro nieruchomości?

Dodaj komentarz