MIESZKANIE NA BEMOWIE ?!

Bemowo to jedna z północnych dzielnic Warszawy, którą jej mieszkańcy szczególnie cenią. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał tutaj o metrze i szybkim dojeździe do centrum. Dzisiaj to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Chcesz kupić mieszkanie na Bemowie? A może wahasz się czy sprzedawać? A może szukasz odpowiedniego rejonu dla siebie?

BLISKOŚĆ OBWODNICY ZAPEWNIA SZYBKI DOJAZD DO KAŻDEJ 

W 2011 zmotoryzowani mieszkańcy Bemowa przeżyli prawdziwą rewolucję, dzięki otwarciu części obwodnicy Warszawy (dzisiaj popularnie nazywanej trasą S8).

Osoby, które mieszkają w jej sąsiedztwie mogą być podwójnie szczęśliwe. Z jednej strony to doskonała możliwość przedostania się do prawie każdej dzielnicy Warszawy bez większych korków i świateł, a z drugiej trasa nie generuje dużego hałasu, ponieważ wokół niej znajdują się panele akustyczne.

Dodatkowo, część odcinka trasy na Bemowie biegnie również poniżej poziomu gruntu, co jest dodatkową barierą hałasu.

A jak wygląda rynek mieszkaniowy na Bemowie ?

Bemowo można podzielić na kilka obszarów, z których każdy jest zróżnicowany w swojej ofercie. Bogata oferta z rynku pierwotnego i wtórnego sprawiają, że każda poszukująca osoba odnajdzie odpowiedni rejon dla siebie.

Chrzanów i okolice ulicy Lazurowej to najbardziej dynamicznie rozwijające się tereny, gdzie obecnie sprzedawanych jest dużo inwestycji deweloperskich. Wynika to z bliskości tworzonych tutaj stacji II linii metra ( Chrzanów, Lazurowa i Mory). Jest to również mocny argument przedstawiany przez deweloperów. Deweloperzy budują tam inwestycje maksymalnie 6 piętrową + garaże, które w pobliżu Szeligowskiej i Rayskiego są niezwykle potrzebne.

Jelonki to obszar, w którym większość budynków powstawała w latach 80-tych. Nie powstaje tutaj zbyt wiele nowych inwestycji. Zaletą tego obszaru są duże odległości między budynkami oraz bliskość bazaru przy Hali Wola.

Boernerowo jest jest również ciekawym rejonem Bemowa, na którym znajduje się dużo domów jednorodzinnych w bliskim sąsiedztwie lasów. Zakup domu w tej okolicy polecamy szczególnie osobom, które cenią sobie bliskość miasta oraz są aktywne sportowo.

Blisko lotniska w pobliżu ulic Piastów Śląskich i Żołnierzy Wyklętych znajduje się również dużo bloków, które były budowane z myślą o osobach pracujących w wojsku. Na przestrzeni lat w pobliżu działały Zakłady Amunicyjne, a teraz Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. W tej okolicy powstało dużo budynków, które swoim kształtem przypominają literę u.

Blisko Fortu Bema znajduje się jedno z najbardziej cenionych osiedli na Bemowie -  Osiedle Leśne, które mieści się na ogrodzonym terenie i jest połączone z dużym parkiem Forty Bema (od nazwy tego fortu swoją nazwę zyskało Bemowo).

Najciekawsze miejsca bemowa

Co robić na Bemowie ?!

W dzielnicy organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Popularnymi miejscami na tego typu eventy jest Park Górczewska, Fort Bema oraz Lotnisko na Bemowie. W Parku Górczewska istnieje również Amfiteatr im. Michaela Jacksona, który jest najczęstszym miejscem wydarzeń. Dodatkowo, mogą Państwo udać się na zakupy do pobliskich centrów handlowych - szczególnie polecamy Wola Park i Fort Wola. Dla osób aktywnych polecamy bieganie lub jazdę na rowerze w lasach w okolicy ul. Radiowej (potocznie nazywanych lasami na Wacie).

agent nieruchomości Michał Lisicki

Autor artykułu

Artykuł został napisany przez Michała Lisickiego – licencjonowanego pośrednika nieruchomości ( nr licencji: 26825), założyciela marki Wymarzony Kwadrat, który ceni sobie okolicę Bemowa i chętnie pomoże Państwu w znalezieniu lub sprzedaży nieruchomości ( nie tylko na terenie Bemowa).

Z każdym nieruchomościowym pytaniem zapraszamy do kontaktu z Michałem.
Pytania mogą Państwo kierować na adres:
m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl 

 

Więcej o mnie dowiesz się na stronie MOJE OFERTY

Bemowo – Dynamiczny rozwój czy sypialnia Warszawy
Tagi:                                

Dodaj komentarz