GDZIE KUPIĆ NIERUCHOMOŚĆ?

W ostatnich miesiącach sytuacja na rynku mieszkaniowym znacząco zmieniła się z uwagi na rosnący popyt na zakup mieszkań. Dzisiaj omówimy kilka regionów, w których powstaje obecnie najwięcej nowych nieruchomości i scharakteryzujemy te miejsca. Zaczynamy!

Na wstępie należy zwrócić uwagę na przyczyny dużego popytu na zakup mieszkania, Jest ich co najmniej kilka, a najważnieszymi są:
– program Bezpieczny Kredyt 2% – przez ostatnie 2-3 miesiące to najczęstsza przyczyna zakupu mieszkań. Nabywcami mogą być osoby, które nie ukończyły 45 roku życia i nie posiadały wcześniej prawa do innej nieruchomości.
– końcówka półrocza – to ważny okres dla deweloperów pod kątem realizacji celów sprzedażowych na dany rok,
– inflacja oraz mniejsza dostepność gruntów w Warszawie – te zjawiska zdecydowanie wpływają na poziom cen w dużych miastach

Co wpływa na wybór miejsca inwestycji przez dewelopera?
– Cena gruntu oraz jego dostępność
– Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – na podstawie tego dokumentu deweloper jest zobligowany do budowy określonego budynku na określonym obszarze (np. niska zabudowa jednorodzinna lub zabudowa wielorodzinna do określonej wysokości)
– Rynkowy popyt na daną dzielnicę

Dzielnice i obszary w Warszawie, w których powstaje dużo nowych inwestycji
Z uwagi na małą dostepność gruntu w gęsto zaludnionych dzielnicach Warszawy, deweloperzy szukają alternatyw i często rozpoczynają inwestycje w oddalonych od centrum obszarach Warszawy. Jednym z takich przykładów jest Chrzanów (Bemowo), blisko ul. Lazurowej. Na tych obszarach jeszcze kilka lat temu było dostępnych dużo gruntów. Obecnie, z uwagi na rozbudowę drugiej linii metra to obszar często wybierany przez deweloperów. W tym obszarze znajdą Państwo ofertę mieszkań od deweloperów: Bouygoues Immobillier, Dom Development, Yareal, Nexity.

Innym przykładem dynamicznego rozwoju Warszawy jest Białołęka. Największa dzielnica Warszawy posiada mnóstwo terenów zielonych. Z uwagi na jej wielkość możemy wyróżnić tutaj 2 obszary, które są obecnie zabudowywane. Nowodwory oraz Brzeziny i Grodzisk – ceny mieszkań na tych obszarach są bardziej przystępne. Okolica jest pełna terenów zielonych.

Dużym zainteresowaniem naszych klientów cieszy się również Praga (zwłaszcza Południe). Duże środki, które zostały zainwestowane w Pragę sprawiają, że staje się to coraz bezpieczniejsza okolica na zakup mieszkania.

Ostatnim dynamicznie rozwijającym się obszarem są południowe obszary Warszawy (pomiędzy Ursynowem a Piasecznem) – Nowa Wola, Zgorzała, Zamienie. W tych okolicach powstaje również wiele domów jednorodzinnych do 100m2, która są atrakcyjne dla młodych małżeństw lub rodzin z dziećmi. Te rejony zyskały również przez budowę tzw. Puławskiej BIS

W każdym z tych obszarów mamy wiele nieruchomości do zaoferowania. Posiadamy oferty z rynku pierwotnego i wtórnego. Te obszary to również doskonała opcja na inwestycję, ponieważ przez swój rozwój, mogą znacząco zyskać na wartości

W jakich rejonach Warszawy buduje się najwięcej mieszkań?

Dodaj komentarz