Kompleksowość – co muszę załatwić przy zakupie mieszkania

Nasza firma kompleksowo wspiera osoby, które dokonują transakcji na rynku nieruchomości. Dzisiejszy wpis ma na celu przedstawienie, jakie sprawy należy załatwić i z kim się skontaktować przy zakupie własnego domu jednorodzinnego lub mieszkania. Wymarzony Kwadrat pomoże Państwu we wszystkich wymienionych poniżej sprawach. Reprezentujemy wielu kupujących i mamy wypracowane kontakty do wielu ekspertów, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest pełne wsparcie naszych klientów.

1)Agencja nieruchomości

Podstawowym krokiem jest znalezienie swojego wymarzonego miejsca do zamieszkania. Można to zrobić na własną rękę lub z pomocą agencji nieruchomości. Pomoc agencji jest gwarantem bezpieczeństwa całej transakcji. Pośrednicy na rynku pierwotnym często działają nie pobierając prowizji. Na rynku wtórnym prowizja wynosi około 2-3% ceny transakcji. W przypadku naszych pośredników prowizja zwraca się bardzo szybko, ponieważ reprezentując Państwa prowadzimy również negocjacje, które znacząco wpływają na obniżenie się ceny.

2)Doradca kredytowy

Porównanie ofert wielu banków to dobry krok do zaoszczędzenia kilkunastu tysięcy złotych. Warto porozmawiać z doradcą kredytowym, który pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty. Często związujemy się umową kredytową na 15-20 lat, co sprawia, że warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego banku. Najczęściej doradcy kredytowi nie pobierają prowizji od swoich klientów, a od banku.

3)Notariusz

W przypadku rynku pierwotnego wymagane są 2 wizyty u notariusza.
– Przy umowie deweloperskiej – najczęściej wybierany przez dewelopera, który dzieli się kosztami notarialnymi z nabywcą danego mieszkania. Z uwagi na dużą liczbę klientów ceny są niższe od maksymalnych stawek.
– Przeniesienie praw własności – po zrealizowaniu przez dewelopera danego przedsięwzięcia, klient musi na własną rękę znaleźć notariusza, który wpisze jego prawa do księgi wieczystej.

W przypadku rynku wtórnego opcjonalne jest podpisanie umowy przedwstępnej u notariusza. Przeniesienie praw własności wymaga już wizyty u notariusza. Wszystkie umowy notarialne można podpisać z współpracującym z nami notariuszem, który udzieli naszym klientom specjalnej zniżki.

4) Architekt wnętrz

Wykończenie mieszkania samemu, a może z architektem? A może pół na pół? Architekci działają i proponują 3 rozwiązania. Koncepcja to zbiór podpowiedzi oraz ustawienie mebli i urządzeń w mieszkaniu. Resztę możemy zrealizować na własną rękę.

Kolejnymi rozwiązaniami są: projekt oraz projekt z nadzorem budowlanym. Wybierając projekt, posiadamy gotowe rozwiązanie i przedstawiamy je ekipie budowlanej. Projekt z nadzorem zapewnia nam kontrolę architekta, którego zatrudniliśmy.

5) Ekipa budowlana

Znalezienie dobrej ekipy, która jest dostępna od razu jest sprawą dość trudną. Mamy kilka ekip, które od lat działają na rynku. Często ich zlecenia są planowane z dużym wyprzedzeniem. Warto zadbać o ekipę jeszcze przed odbiorem mieszkania lub domu.

6) Specjalista ds. odbiorów technicznych

Jego zadaniem jest znalezienie usterek i wad technicznych w danej nieruchomości. Oczywiście, w sytuacji idealnej stwierdza, że nie ma wad technicznych. Warto pamiętać, że współpraca z ekspertem to oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ wykonanie poprawek w dalszych etapach
jest już bardziej skomplikowane. W przypadku mieszkań na rynku pierwotnym muszą Państwo posiadać standard wykończenia i plan mieszkania. Na rynku wtórnym wystarczy tylko plan.

7) Prawnik

Sprawdzenie umowy? A może inna sytuacja z deweloperem? Prawnik może przydać się w każdej chwili, ponieważ na rynku zdarza się szereg różnych niepożądanych sytuacji. Prawnik będzie nas reprezentował i bronił naszych interesów.

8) Doradca podatkowy

Darowizny, zgłoszenie nieruchomości? W tym wszystkim pomoże doradca podatkowy. Warto udać się do niego przy kupowaniu lub otrzymywaniu mieszkania od bliskich osób. Pomoże on w przeprowadzeniu całego procesu podatkowego i wypełnieniu odpowiednich druków do urzędu skarbowego.

9) Przeprowadzki

Naszym zdaniem najprzyjemniejszy aspekt zakupu mieszkania lub domu. W końcu jesteśmy na swoim!

Kilka porad

Podsumowując, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami w całym procesie zakupu:
– Czy wszystkie usługi będę mieć zapewnione?
– Które z usług są Państwu potrzebne?
– Na które z usług chce się zdecydować, a które wykonam na własną ręke?
– W jakim terminie skontaktuje się z poszczególnymi osobami?

We wszystkich z powyższych usług chętnie Państwu pomożemy!
Więcej o naszych usługach możesz znaleźć TUTAJ

pośrednik nieruchomości Michał Lisicki

Autor tekstu: Michał Lisicki
Mail: m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl

Usługi przy kupnie mieszkania

Dodaj komentarz