Dzisiaj opowiemy Wam trochę więcej o konsekwencjach koronawirusa na decyzje klientów. Nie będziemy rozwijać tematu zmiany cen i kondycji rynku. Opowiemy Wam, co zaobserwowaliśmy, jako pośrednicy, działający na rynku.

1. Przestrzeń

Koronawirus zmusił nas do pozostania w domach i adaptacji do nowej rzeczywistości. Praca zdalna, dzieci w domu i brak możliwości wychodzenia na zewnątrz spowodowały, że byliśmy przytłoczeni całą sytuacją i potrzebowaliśmy więcej przestrzeni. W najgorszej sytuacji byli Ci, którzy nie posiadają balkonu lub ogródka i byli w 100% zamknięci.

Spowodowało to, że trend w wyborze mieszkań u deweloperów znacząco się zmienił. Z naszych rozmów z pracownikami biura sprzedaży wynika, że mieszkania z ogródkami na parterze odnotowały niewiarygodny wzrost zainteresowania. Wcześniej tego typu mieszkania sprzedawane było jako jedne z ostatnich. Obecnie, w ogłoszonej przez jednego ze współpracujących z nami deweloperów mieszkania z ogródkami sprzedały się jako pierwsze. Prawdopodobnie, może to spowodować wzrost ceny mieszkań na najniższych piętrach.

2. Mieszkanie czy dom?

Kolejną konsekwencją braku posiadania przestrzeni jest coraz większe zainteresowanie domami do 100m2. Nasze doświadczenie pokazało, że ludzie młodzi są skłonni rezygnować z doskonałej lokalizacji kosztem posiadania domu jednorodzinnego w cenie mieszkania. Przez ostatnich kilka lat podaż domów do 100m2 znacząco wzrosła. Obecnie Ząbki, Marki, Łomianki, Pruszków, Ożarów Mazowiecki to miejscowości, gdzie powstaje wiele osiedli domów jednorodzinnych.

Zwykle daje to możliwość znalezienia ciekawego domu do 600 tys. zł

3. Co musi być w pobliżu?

Przed pandemią wiele osób szukało mieszkania z dobrym dojazdem do swojego obecnego miejsca pracy. Home office i pandemia pokazały, jak ulotna może być nasza praca w biurze. Firmy będą szukać oszczędności i możliwe, że za kilka lat całkowicie przejdziemy na ten model pracy.

Rada Wymarzony Kwadrat:
Szukajcie mieszkania w perspektywie 10 lat. Mieszkanie na tu i teraz może okazać się szybkie do zmiany.

pośrednik nieruchomości Michał Lisicki Michał Lisicki
Specjalista ds. nieruchomościOd kilku lat z powodzeniem wspiera klientów, którzy poszukują lub sprzedają swoją nieruchomość. Zawsze dba o rzetelne informowanie klientów o procesach rynkowych, aby zakup lub sprzedaż była świadomą i przemyślaną transakcją.Kontakt: m.lisicki@wymarzonykwadrat.pl

 

Jak koronawirus wpłynął na nasze preferencje?

Dodaj komentarz